تاریخچه مرسدس بنز

شرکت مرسدس بنز

مرسدس بنز یک شرکت خودرو سازی آلمانی  و یکی از معروف ترین و قدیمی ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان میباشد که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتور های درون سوز و همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ، بیمه) و نیز تعمیر خودرو فعالیت می کند. کارخانه اصلی مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر اشتوتکارت قرار دارد.

 

تاریخچه مرسدس بنز

جالب است بدانید تاریخچه‌ی این کمپانی به حدود ۱۵۰ سال پیش بر می‌گردد. کمپانی دایملر – بنز که امروزه رسما به عنوان مرسدس – بنز معروف است در ژوئن ۱۹۲۶ پایه گذاری شد. اساس تشکیل آن تلفیق دو کمپانی هم وطن CiezBen و (Dimler Motor Geselleschaft (DMG  بود که هر دو از شرکت های پیشرو و مبتکر در صنایع خودرو آن زمان محسوب می شده اند .

 

تأسیس کنندگان شرکت مرسدس بنز

کمپانی مرسدس بنز بر اساس تلاش‌های بی ‌وقفه ‌ی مردانی به نام کارل بنز ( اولین تولید کننده ی اتومبیل) و گاتلیپ دایملر ( مخترع پیشرانه‌ ی بنزینی با سرعت بالا) تاسیس شده است.

CienZen  در سال ۱۸۷۱ توسط “کارل بنز” ساخته شد . گاتلیب دایملر و دستیار و همکار وی ویلهم می باخ نیز در سال ۱۸۹۰ ، DMG  را بنا کردند . با ترکیب این دو کمپانی در حقیقت قدیمی ترین خط تولید اتومبیل سازی جهان بوجود آمد . ذکر این نکته قابل تامل است که پیش از آن هیچ یک از این دو شرکت مستقل با وجود نزدیکی محل کار خود به هم ، اطلاعی از کار یکدیگر نداشتند .

بنز و دایملرهر دو در آلمان به دنیا آمدند و هر دو بر روی خودرو متمرکز بودند و هر دو به فکر تولید خودرو نیز بودند. در سال ۱۸۸۶ کارل بنز در پی تلاش های خود توانست اولین سه چرخه دارای موتور را بسازد و اتفاقا در همین سال دایملر موفق شد یک گاری متحرک بدون نیاز به اسب را بسازد.

 

کارل بنز

کارل بنز ( ۱۸۴۴ – ۱۹۲۹ ) در اولین کوشش های خود در سال ۱۸۸۵ توانست اولین اتومبیل خود را با موتور درون سوز به تولید برساند . در ۲۹ ژانویه ۱۸۸۶ آن را که یک اتومبیل سه چرخ با نام موتور واگن به ثبت رسانید . در سال ۱۸۸۹ اولین پیشرانه رسمی بنز که در واقع مکملی برای موتور واگن پیش ساخته بود تولید شد . این پیشرانه موتوری چهار زمانه تک سیلندر با سرعت بالا بود ، اما بعدها کارش را روی موتور واگن خود توسعه داد و اولین اتومبیل خویش را در سال ۱۸۸۸ فروخت . بعد ها در سال ۱۸۹۱ اولین خودرو چهار چرخ را تولید کرد . با توجه به اتفاقاتی که در سال ۱۹۰۰ رخ داد ، کمپانی CiezBen به بزرگترین تولید کننده اتومبیل در جهان تبدیل شد .

 

گاتلیب دایملر

در بخش دیگری از آلمان غربی ، درست در ۶۰ مایلی منهیم ، گاتلیب دایملر (۱۸۳۴-۱۹۰۰) و ویلهم می باخ (۱۸۴۶-۱۹۲۹) در محل کار خود در کن استات به فعالیت مشغول بودند ، در ۲۹ آگوست ۱۸۸۵ اختراع خود را که یک الگوی پیشرانه گازی مدرن بود به نام پیشرانه ساعت پدر بزرگ عرضه کردند . دایملر در هشتم مارس ۱۸۸۶ یک کالسکه خرید که ویلهم ویمپف آن را ساخته بود . میباخ مراحل آماده سازی این کالسکه را برای حمل پیشرانه جدید بر عهده داشت . البته طرح های مشابه یعنی یک کالسکه حامل پیشرانه پیش از آن نیز ارائه شده بود. اما این مدل یک تفاوت عمده داشت و آن هم استفاده از پیشرانه درون سوز بود . تاریخ نویسان کمپانی مرسدس از آن با عنوان کالسکه بی اسب نام بردند .

در سال ۱۸۸۹ …

دایملر و می باخ اولین اتومبیل چهار چرخ با پیشرانه چهار زمانه خود را تولید کردند و در سال ۱۸۹۰ این دو همکار دیرینه ، کمپانی DMG را پایه گذاری کردند و یک سال بعد یعنی در سال ۱۸۹۱ اولین اتومبیل خود را به فروش رساندند . خط کاری DMG به گونه ای بود که استمرار زمانی میتوانست آنرا به یک ابرقدرت مستقل در عرصه خودرو سازی تبدیل نماید ، یعنی با توجه به سابقه کوتاهی که در تاریخچه این شرکت دو نفره ثبت گردید پیشروی DMG در صورت ادامه فعالیت در شرایط مساعد می توانست امروز نام آنرا به جای هر نام دیگری بر سر زبان ها بیاندازد . اما در کنار مسائل سیاسی و تحولات اقتصادی وقت ، مشکلات داخلی ، پایه های این شرکت را سست کرد . در سال ۱۹۰۰ دایملر درگذشت و دیری نپایید که می باخ نیز DMG را ترک کرد .

 

ادغام دو شرکت CiezBen و  DMG

مجموعه این اتفاقات عرصه را برای پیشرفت هر چه بیشتر بنز و کمپانی اش هموار کرد . در سال ۱۹۲۴ پس از جنگ جهانی اول ، کشور آلمان با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو شد ، به همین دلیل یک توافقنامه میان دو شرکت خودروساز نو ظهور منعقد شد که به موجب این قرارداد ( که تا سال ۲۰۰۰ پابرجا بود ) دو شرکت توافق کردند که هر کدام تحت مارک مستقل خود و با سود مشترک محصولاتشان را بفروشند . ۲ سال بعد در سال ۱۹۲۶ این دو کمپانی رسما با هم ادغام شدند و با نام دایملر بنز اتومبیل ها و کامیون های خود را عرضه کردند .

 

مرسدس از کجا آمد؟

بیش از ۱۰۰ سال پیش اولین دستگاه اتومبیل بنز توسط تاجری به نام امیل یلینک ساکن شهر نیس فرانسه خریداری شد ، انجام این معامله سبب شد تا خریدار آن با رئیس کمپانی ، ویلهم می باخ قرارداد ساخت خودروهای دیگر را منعقد کند . بدلیل این مشارکت ، کمپانی اتومبیل سازی نام مرسدس رابر روی محصولات تولیدی خود گذاشت که نام دختر ده ساله آقای یلینک بود . در همان ماه آقای یلینک مبلغ ۵۵۰ هزار مارک آلمان ، برای تولید ۳۶ دستگاه اتومبیل سرمایه گذاری کرد که برای آن روزها مبلغ بسیار هنگفتی بود و یک سوم سرمایه کمپانی را تامین کرد . از آن پس نام شرکت به مرسدس بنز تغییر کرد.

 

لوگوی مرسدس بنز

کمپانی جدید با یادگاری از دایملر ، یعنی آرم طراحی شده توسط وی وارد عرصه شد . این آرم ( یک ستاره سه سویه ) نشانگر توانایی های این کمپانی برای استفاده ماشین هایش در هر سه زمینه کاربری زمین ، هوا و دریا ( چه نظامی و چه غیر نظامی ) بود . این ستاره اولین بار در مدل ۱۹۰۹ تولیدی DMG استفاده گردید، البته الگوی فعلی مرسدس بنز یک دایره در اطراف این ستاره دارد که تا قبل از سال ۱۹۳۷ از این طرح استفاده نمی گردید

 

درباره ی reza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *