صالحی: سازمان انرژی اتمی دو پروژه بیمارستانی و دارویی در ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌کند

انرژی اتمی

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که این سازمان در حوزه سلامت و پزشکی دو پروژه عظیم در دست احداث دارد که در آینده آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش ریماخبر ، علی‌اکبر صالحی به شبکه خبر گفت: «ما الآن مشغول ساختن یک بیمارستان بزرگ به‌نام مرکز ملی یون‌درمانی در استان البرز هستیم که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است. این مرکز در غرب آسیا بی‌نظیر است و تقریباً مراحل آخر خودش را طی می‌کند و امیدوار هستیم در اواسط سال ۱۴۰۰ ما تست‌های اولیه را در این بیمارستان شروع کنیم.»

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: «این بیمارستان برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به‌خصوص سرطان است، تنها برای تجهیزات ۲۰۰ میلیون یورو هزینه شده است. من فکر می‌کنم مجموع تجهیزات بیمارستان‌های کشور را جمع کنیم شاید به این عدد نرسد.»

صالحی یاد آوری کرد، «سازمان انرژی اتمی خود را موظف دانست  با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این‌گونه‌ای بکند تا نیاز مردم ما به این بخش را تأمین کند که یون‌درمانی و مرتبط با فعالیت‌های سازمان است.»

 وی همچنین گفت: ما یک سرمایه‌گذاری عظیم دیگری انجام دادیم که در حدود ۶۰ میلیون یورو است و توسعه بخش تولید رادیوداروها است که در اوایل ۱۴۰۰ راه‌اندازی خواهد شد.

درباره ی farhad alghasi

مطلب پیشنهادی

چگونه می‌توانیم از اهل بیت (ع) در دفاع از حریم ولایت الگوبرداری کنیم؟

    حجت الاسلام و المسلمین احمد بصیری سخنران و پژوهشگر دینی درباره دلایل دفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *