محمد علی کشاورز پدر سینمای ایران در گذشت

درگذشت محمدعلی کشاورز

اخرین اخبار سینما حاکی از آن است که محمدعلی کشاورز  بعد از سالها مریضی متاسفانه در ۲۵ خرداد  سال ۹۹ درکنار خانواده و فرزندان اش  چشم ازجهان گشود.این استاد اوایل خرداد امسال به دلیل بیماری کلیوی و بالا رفتن سطح کراتین خون در بیمارستان بستری شد و  مراحل درمانی خود را زیر نظر تیم پزشکی موفق در تهران  شروع کرد.  به دلیل عفونت ریه در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان  بستری شد.

اما نتوانست بااین بیماری مبارزه کند این استاد گرانقدر زاده ی شهر اصفهان می باشد و  این بازیگر دارای نشان درجه‌ یک فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران می باشد. محمدعلی کشاورز  حدود ۴۷ فیلم سینمایی، و بیشتر از ۳۰ سریال تلویزیونی و چندین تئاتر بازی کرده است.

کشاورز

مجموعه‌های تلویزیونی

این هنرمند در سال ۱۳۴۷ به تلویزیون امد و کارتصویر خودش را اغاز کرد از آثار ماندگار کشاورز می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان (در نقش شعبان استخوانی)، سربداران (در نقش خواجه قشیری)، افسانه سلطان و شبان (در نقش خوابگزار اعظم) و پدرسالار و گرگ‌ها  و بسیاری از سریال های به نام دیگر  می توان اشاره کرد.

 مجموعه فیلم‌های سینمایی

 این استاد گرانفدر برای اولین بار در سال ۱۳۴۳ با فیلم شب قوزیبه به  کارگردانی فرخ غفاری بازیگری سینما را نیز تجربه کرد و در کارنامه هنری خود به عنوان اولین اثر این هنرمند فرهیخته بود  در سال ۱۳۸۷ (خورشیدی) در ۴۷ فیلم سینمایی بازی کرد. از جمله کارهای مهم  او می‌توان به رگبار، خشت و آینه، برزخی‌ها، کمال‌الملک، مردی که موش شد، کفش‌های میرزا نوروز، مادر، جستجو در جزیره، ناصرالدین‌شاه آکتور سینما، دلشدگان، آقای بخشدار، زیر درختان زیتون، روز واقعه، و کمیته مجازات نام برد.

کشاورز

برای دیدن اخبار امروز به سایت ریمامگ مراجعه کنید

درباره ی reza

مطلب پیشنهادی

تعهدی که قالیباف از تریبون مجلس داد

قالیباف با بیان اینکه ما خود را متعهد می‌دانیم که تصمیمات گرفته شده را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *